Дніпродзержинська ОДПІ інформує

Міністерство доходів і зборів та бізнес – партнерські стосунки.

Днями відбулося спілкування керівника Дніпродзержинської ОДПІ А.Ліпінського з представниками підприємства ПАТ БМБ. Головною темою розмови стало підведення підсумків роботи Дніпродзержинської ОДПІ за 7 місяців 2013 року. Він наголосив що поведена реформи в лавах податкових та митних органів шляхом утворення Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів жодним чином не сказалася на результатах по наповненню бюджету. Навпаки, за 7 місяців 2013 року податківці зібрали до бюджету 562 мільйона гривень, що на 39 мільйонів гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Він звернув увагу присутніх на те, що в Міністерстві доходів і зборів затверджено п’ятирічну стратегію розвитку відомства, яка була розроблена спільно із консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCooper. За його словами, зусилля колективу Міністерства будуть зосереджені на розвитку податкового та митного сервісу, встановленні партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, а також на створенні більш дієвих методів боротьби з мінімізацією податків та тіньовим сектором економіки.
Керівник відомства нагадав присутнім про сплату земельного податку громадянами до 31 серпня 2013 року та розповів про функціонування антикорупційного сервісу «Пульс» Міністерства доходів і зборів.
Інформаційно-комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Затверджено стратегію розвитку Міністерства доходів і зборів

В Міністерстві доходів і зборів затверджено п’ятирічну стратегію розвитку відомства, яка була розроблена спільно із консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers.
За словами Міністра доходів і зборів О.Клименко, зусилля колективу Міністерства будуть зосереджені на розвитку податкового та митного сервісу, встановленні партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, а також на створенні більш дієвих методів боротьби з мінімізацією податків та тіньовим сектором економіки.
Окремим стратегічним напрямом є розвиток міжнародної торгівлі, якісна імплементація норм Митного кодексу та стандартів Всесвітньої митної організації, підвищення ефективності процедур митного контролю, розвиток митної інфраструктури.
Інформаційно-комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Зменшення суми авансових платежів для загальносистемників

Фізичні особи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.
Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу.
Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа– підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до територіального органу Міндоходів заяву у довільній формі. Водночас, така заява повинна містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
Нагадуємо, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету – по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Правила оподаткування житла

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості, відтак, податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.
Також переглянуті розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.
Так, пільга застосовуватиметься для власників:
— квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
— будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
— квартир та будинків – 370 м. кв.
Ставки податку будуть диференційовані.
Для власників:
— квартир – не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7% у разі перевищення;
— будинків – не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7% у разі перевищення;
— квартир та будинків – не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7% у разі перевищення;
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Як повернути сплачені кошти по податку за нерухоме майно

Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції. Однак, сплачені цього року кошти можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.
Платники податків не мають підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Розмір мінімального єдиного соціального внеску
для підприємців-спрощенців 2013 р.

Період Мінімальна зарплата Максимальний розмір доходу з якого сплачують ЄСВ Мінімальний внесок (34,7% від мін.з/пл.)
Січень 1 147 19 499 398,01
Лютий 1 147 19 499 398,01
Березень 1 147 19 499 398,01
1 квартал 1 194,03
Квітень 1 147 19 499 398,01
Травень 1 147 19 499 398,01
Червень 1 147 19 499 398,01
2 квартал 1 194,03
Липень 1 147 19 499 398,01
Серпень 1 147 19 499 398,01
Вересень 1 147 19 499 398,01
3 квартал 1 194,03
Жовтень 1 147 19 499 398,01
Листопад 1 147 19 499 398, 01
Грудень 1 218 20 706 422,65
4 квартал 1 218,67
За рік 4 800,76

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ)

Єдиний соціальний внесок для всіх категорій платників.

№ Платники єдиного соціального внеску За кого сплачують База (об’єкт) Ставка єдиного соціального внеску
утримання Нарахування
1. Роботодавці
— юридичні особи, що використовують найману працю
— фізичні особи-підприємці, що використовують працю найманих працівників (до 10 осіб)
— самозайняті особи, що використовують найману працю (до 4-ох осіб) Наймані працівники Зарплата
Якщо прац.- інвалід 3,6% від 36,76% до 49,7%
36,3% для бюджетних установ
8,41% для інвалідів
Лікарняні
(5+решту днів) 2,0% 33,2%
Фізичні особи, з якими укладений ЦПД* Винагорода за вико¬нання робіт (надання послуг) за ЦПД 2,6% 34,7%
2 — Фізичні особи–підприємці загальносистемники
— Самозайняті особи
(ст.14.1.226 ПКУ)
За себе Сума доходу (при¬бутку), отримана від їхньої діяльності, обчислена за правилами ст… 177 ПКУ що підлягає оподат¬ку¬ва¬н¬ню податком з дохо¬дів, але не більше ма¬к¬симальної межі (17 прожит. мін.)
34,7% обов’язково
36,6%
(якщо добровільно + ФССзТВП)
36,21%
(якщо добровільно + ФСНВ)
38,11%
(якщо добровільно + ФССзТВП** + ФСНВ***)
3 — Фізичні особи–підприємці спрощенці За себе Фіксована сума, що не залежить від розміру доходу

* ЦПД — цивільно правовий договір
** ФССзТВП — фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності
*** ФСНВ — фонд страхування від нещасних випадків

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Правила користування «зеленим» та «червоним» коридорами

1. Двоканальна система — це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.
2. Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
3. Канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян.
4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.
5. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
  • 0
  • 20 августа 2013, 18:40
  • ODPI

Комментарии (0)

RSS свернуть / развернуть

Автор топика запретил добавлять комментарии