Дніпродзержинська ОДПІ інформує

Оподаткування транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами з метою вільного обігу
Товари за кодами 8701 — 8707, 8711, 8716 згідно з УКТЗЕД, що ввозяться (пересилаються) безпосередньо громадянами на митну територію України або надходять на адресу громадян у несупроводжуваному багажі чи у вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, за митною декларацією, передбаченою законодавством України для підприємств, оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, податком на додану вартість та в установлених законодавством України випадках акцизним податком.
Ввезення транспортних засобів Справляння мита Справляння акцизного податку Справляння податку на додану вартість
Ввезення транспортних засобів за кодами 8701, 8702,8704, 8705, 8706, 8716 (крім причепів та напівпричепів для тимчасового проживання у кемпінгах, типу причіпних будиночків за кодом 8716 10 99 00) згідно УКТЗЕД Розділ ІХ Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI
Розділ XVII Закону України «Про Митний тариф України» № 2371-ІІІ від 05.04.2001.
Розрахунок суми мита в разі застосування адвалерних ставок мита (у відсотках до фактурної вартості товарів) здійснюється за формулою:
С = (ФВ х Ст): 100 %,
де С — сума мита;
ФВ — митна вартість товару (у грн.);
Ст — ставка мита, установлена у відсотках від фактурної вартості товару. Розділ V Податкового кодексу України
Нарахування суми податку на додану вартість при ввезенні транспортних засобів здійснюється за ставкою 20 відсотків від бази оподаткування за формулою:
Спдв = (ФВ + С) х 0,2,
де Спдв — сума податку на додану вартість;
ФВ — фактурна вартість товарів;
С — сума мита.
Ввезення транспортних засобів за кодами 8703, 8707, 8711 згідно УКТЗЕД Розділ ІХ Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI
Розділ XVII Закону України «Про Митний тариф України» № 2371-ІІІ від 05.04.2001.
Розрахунок суми мита в разі застосування адвалерних ставок мита (у відсотках до фактурної вартості товарів) здійснюється за формулою:
С = (ФВ х Ст): 100 %,
де С — сума мита;
ФВ — фактурна вартість товару (у грн.);
Ст — ставка мита, установлена у відсотках від фактурної вартості товару.
Розділ VI Податкового кодексу України
Розрахунок суми акцизного податку із застосуванням специфічних ставок здійснюється за такою формулою:
Са = Н х А,
де Са — сума акцизного податку;
Н — кількісна або фізична характеристика товару в натуральному вираженні;
А ставка акцизного податку.
Розділ V Податкового кодексу України
Нарахування суми податку на додану вартість при ввезенні транспортних засобів здійснюється за ставкою 20 відсотків від бази оподаткування за такою формулою:
Спдв = (ФВ + С + Са) х 0,2,
де Спдв — сума податку на додану вартість;
ФВ — фактурна вартість товарів;
С — сума мита;
Са — сума акцизного податку.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Не підлягають пропуску через митний кордон України:
Товари, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринному світу чи призвести до заподіяння шкоди довкіллю;
Літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- та відеоматеріали, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;
Товари та особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних установ, без наявності цих дозволів. Перелік цих товарів та особистих речей визначається Кабінетом Міністрів України.
Обмеження щодо віку транспортних засобів, що ввозяться в Україну, встановлюються Кабінетом Міністрів України
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Які документи необхідно пред’явити на кордоні особі, яка не є власником транспортного засобу, на якому тимчасово виїжджає за межі України?

Порядок допуску транспортних засобів (далі – ТЗ) до поїздки за кордон регламентовано пунктами 50-55 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 /зі змінами/ (далі – Порядок).
Відповідно до Порядку до поїздки за кордон допускаються ТЗ, на які видані реєстраційні документи відповідно до Конвенції про дорожній рух та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту.
У разі відсутності права власності на ТЗ, оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника ТЗ або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження ТЗ. Особам, які здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника ТЗ, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження ТЗ, зберігаються у відповідних підрозділах Державтоінспекції.
ТЗ, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких ТЗ перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників ТЗ.
ТЗ, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім ТЗ, придбаних у розстрочку та зареєстрованих відповідно до пункту 25 Порядку), до поїздок за кордон не допускаються.
Ураховуючи викладене, особа, яка користується транспортним засобом, зареєстрованим на іншу особу, має право на виїзд за кордон за наявності:
— свідоцтва про реєстрацію, виданого на ім’я власника транспортного засобу, і документа, що підтверджує право користування і (або) розпорядження цим транспортним засобом,
або
— свідоцтва про реєстрацію на ім’я особи, що здійснюватиме поїздку за кордон, виданого на період поїздки підрозділом Державтоінспекції за бажанням цієї особи.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи існують заборони або обмеження на ввезення в Україну громадянами побутової техніки?

Частиною першою статті 365 Кодексу встановлено, що громадяни за умови дотримання вимог Кодексу та інших актів законодавства України можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.
Законодавством України не встановлено заборон на ввезення громадянами побутової техніки на митну територію України.
Також повідомляємо, що відповідно до статті 197 Кодексу пропуск товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі документів, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 436. В зазначеній постанові, зокрема, визначено товари, які підлягають сертифікації, оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів, ліцензуванню.
Крім цього, в постанові наведені документи, які підтверджують дотримання встановлених обмежень, для громадян чи суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (залежно від того, на яких осіб поширюється дія закону, що встановлює обмеження).
Враховуючи вимоги законів, якими передбачено процедуру проведення сертифікації, оцінки відповідності згідно з вимогами технічних регламентів, здійснення ліцензування, митне оформлення побутової техніки, що ввозиться на митну територію України громадянами, здійснюється з поданням дозвільних документів, передбачених для суб’єктів господарювання, у випадках, визначених у частині восьмій статті 374 Кодексу, а саме:
У разі ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі;
у разі ввезення (пересилання) громадянами товарів, незалежно від їх митної вартості, у вантажних відправленнях.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
  • 0
  • 20 августа 2013, 18:54
  • ODPI

Комментарии (0)

RSS свернуть / развернуть

Автор топика запретил добавлять комментарии